Loading...

چرا خرید از تصفیه آب حیات ؟

دلایلی که میتواند در انتخاب فروشنده و یا فروشگاه ، به مشتریان عزیز کمک کند

با استعانت و یاری خداوند مهربان پس از موفقیت در کسب رضایتمندی مشتریان عزیزمان در فضای واقعی در استان پهناور خراسان ، تصمیم گرفتیم که به صورت مجازی این خدمت را در جای جای ایران اسلامی عزیزمان به هم میهنان عزیز گسترش دهیم و از خداوند منان میخواهیم که ما را در این خدمت رسانی یاری کند .

در اینجا دلایلی را عنوان می کنیم که شما بدانید چرا تصفیه آب حیات را انتخاب کنید.

اولین دلیل اختلاف قیمت با توجه به پارامترهای کیفی دستگاه

در این بخش بدلیل آگاهی و اطلاعات کم اکثر مصرف کنندگان نسبت به انواع سیستم های تصفیه خانگی و افزایش گستردگی و تنوع این نوع محصول از لحاظ برند، امکانات و قابلیت های فنی، به بررسی دلایل مختلف تفاوت قیمت های آن در بازار می پردازیم. تا راهنمایی های لازم و در حد توان جهت اطلاع مصرف کنندگان ارائه داده باشیم.

دلیل اول، تشابه از لحاظ اسمی و تفاوت از لحاظ فنی

اکثرا دستگاه های خانگی را به تعداد فیلتر هایی که دارند می شناسند. مثلا دستگاه 6 مرحله ای یا 6 فیلتره یا 8 فیلتره و با لاتر ، اساس کار دستگاههای 6 فیلتره با سیستم اسمز معکوس یا RO است که علاوه بر 6 فیلتر متفاوت از هم، نیاز به تجهیزات و امکانات خاصی داشته و فیلتر اصلی آنها فیلتر ممبران است.. ولی ممکن است فروشنده دستگاه 6 مرحله ایی را معرفی کند که دارای 6 فیلتر است اما سیستم تصفیه آن اسمز معکوس نیست در نتیجه چون تجهیزات سیستم اسمز معکوس و همچنین فیلتر ممبران را ندارد و از فیلترهای ساده ارزان قیمت استفاده شده، هزینه تولید آن بسیار کمتر و در ثلث دستگاه های RO است. و قیمت فروش پایین تری دارد. ولی اکثرا مشتری تعداد فیلتر را می شناسد. با توجه به تعداد گزارشات خود مشتریان این موضوع در به اشتباه افتادن خریدار درصد بالایی داشته. وقتی دستگاهی غیر RO باشد بین 3 تا 4 فیلتر آن می تواند متفاوت از هم بوده و مفید باشد و اکثر فیلتر های بعدی یا تکرار فیلتر های اولیه هستند یا فیلتر های ارزان قیمتی که برای این نوع دستگاه ها ساخته نشده اند.  اگر قرار است مصرف کننده از دستگاه های غیر RO استفاده کند بهتر است از دستگاه های 3 یا 4 مرحله ای این نوع دستگاه ها استفاده کند که همان کار 6 مرحله ای غیر RO را با قیمت پایین تری انجام میدهند. گاها دیده شده در دستگاه های 6 مرحله ای غیر RO از فیلتر مواد معدنی (Mineral) استفاده شده، کار این فیلتر همان طوری که از اسمش مشخص است اضافه کردن مواد معدنی به آب تولیدی دستگاه است و در دستگاه هایی استفاده میشود که بخاطر دقت بالا ممکن است املاح معدنی آب بیش از حد حذف شوند مانند دستگاه های RO . پس در دستگاه های غیر RO که اصلا املاح معدنی کم نمی شوند چه لزومی به استفاده از این فیلتر است؟ این موضوع نشان دهنده اضافه شدن غیر اصولی فیلتر ها بر روی دستگاه های ساده و ارزان، فقط بخاطر این که تعداد فیلترهای دستگاه بیشتر شود است. در واقع این دستگاه ها مجموعه ای از فیلترهای دقت پایین و ارزان قیمتی هستند که در دستگاه های RO و غیر RO استفاده دارند. و اگر دستگاه های غیر RO به شکل صحیح استفاده شوند در جای خود بسیار هم مفید هستند. مثلا برای مناطقی که میزان املاح، شوری و ناخالصی های محلول دیگر مانند آرسنیک، نیترات آب بالا نیست.

دلیل دوم، تفاوت از لحاظ کمی و کیفی امکانات و قطعات جانبی

ممکن است دو دستگاه از لحاظ سیستم عملکرد مشابه بوده ولی امکانات آنها به لحاظ کمیت با هم مساوی نباشد. مثلا دو دستگاه RO از لحاظ سیستم تصفیه مشابه ولی یکی از آنها دارای امکاناتی از قبیل: شیر تنظیم دقت تصفیه (تنظیمTDS)، شیر برقی جهت کنترل پساب، پایه نگهدارنده،فیلتر قلیای،فیلتر uv ،محافظ ممبران،پست مینرال یا پست کربن،بک واش دستی یا اتومات، گیج فشار و.... باشد و دیگری فاقد این امکانات باشد. یا این که دو دستگاه مشابه دارای قطعات جانبی متفاوتی باشند. مثلا شیر مصرف آنها با هم فرق داشته باشد. پس بهتر است دو دستگاه مشابه از لحاظ امکانات هم مورد بررسی قرار گیرند.  

دلیل سوم، کیفیت

کیفیت قطعات و فیلترهای بکار رفته در یک دستگاه مسئله مهم و حائز اهمیتی است. دو دستگاه مشابه ساخت هر کشوری که باشند ممکن است کیفیت های متفاوتی داشته باشند. مسلما هر چه کیفیت بالاتر باشد قیمت تمام شده نیز افزایش می یابد. در این باره، مواد اولیه قطعه و تکنولوژی ساخت آن تاثیر گذار است. دستگاه های خوب دستگاه هایی هستند که مجموع عملکرد فیلترها و قطعات آنها منجرب به تولید آب با کیفیت بالا شده و همچنین قطعات آنها عمر طولانی تری داشته باشند. در مورد فیلترها ممکن است فیلتری که عمر کمتری داشته و زودتر توسط ناخالصی های آب اشباح می شود کیفیت بهتری داشته باشد چون بخاطر دقت بالاتر توانسته ناخالصی های بیشتری را به دام بیاندازد. البته این در مورد دو فیلتر مشابه با اندازه یکسان است.

دلیل چهارم، برند - فروشنده

البته امروزه برند به تنهایی پارامتری جهت انتخاب نیست چرا که بر روی هر محصولی میتواند یک برند زده شود از این رو با تجربه 15 ساله در این صنعت توصیه میشود که دستگاهی را انتخاب کنید که ، کیفیت یکایک قطعات تشکیل دهنده دستگاه بالا باشد نه اسم و یا برند آن .

از سویی شما با اطمینان به فروشنده کالا و گفته ها و یا توضیحات میتوانید مطالبه کنید انچه را که عنوان میکنند به شما عرضه کنند

فروشنده که خود یکی از مهمترین موضوعات است هم از طرفی باید مورد توجه قرار گیرد که تصفیه آب حیات در راستای  رعایت حقوق مشتریان، خود را ملزم و مکلف میداند که آنچه را که عنوان میکند جامعه عمل بپوشاند .

0
بازخوردها


    لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
    اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید